KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046364
nr 1404 6364
Erik Tryggelin
(1878-1962), Sverige
Oljemålning, Dombron Uppsala. Signerad, daterad 2/8 1926. Olja på duk, 31x23, yttermått inklusive ram: 40x32 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
7.800 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:41:37
5.600 kr
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
7.600 kr
Erik Tryggelin
Läs mer om Erik Tryggelin